Türk Kalesi Yıkılırken

Av. Hüseyin Özbek
Kum Saati Yayınları
Araştırma-İnceleme

 

Yayın Yılı: 2007
300 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN: 9759179472
Dili: TÜRKÇE

 

Kitap Hakkında:
ABD ve AB'nin kendileri dışındaki ulusal devletlere ve mazlum milletlere karşı sürdürdükleri çözme, çökertme, teslim alma operasyonlarını örtmeye ve perdelemeye yarayan büyülü bir sözcük icat edildi:

SİVİL TOPLUMCULUK
Sivil Toplumculuk önünde -tıpkı Alaaddin'in sihirli lambasından çıkan cin misali- her kapı ardına kadar açılıyor; beyinler düşünsel dengeyi, sağduyuyu kapı dışarı ediyor... Milletlerin geçmişten geleceğe doğru olan yürüyüşlerinde çekilen acılar, katlanılan özveriler, ulaşılan zaferlerin bileşkesi olan ulusal hafıza yani tarih bilinci ve bilgisiyle birlikte içgüdüsel yön duygusu da kayboluyor.

Alaaddin'in değil ama, Batı'nın lambasından çıkan, birkaç yıl öncesine kadar milletin gözünde bölücü ve ayrılıkçı görüntüye sahip oluşumlar, şimdi yabancı misyonların da katıldığı resmi toplantıların saygın "SİVİL TOPLUMCU" konuklarına dönüşüverdiler. Bu saygın(!) konuklar, yargısından, bürokrasisinden ve meclisinden ulusal niteliklerini tümüyle ayıklamaya zorlanan Türkiye Cumhuriyetinin, daha düne kadar baş düşman diye belledikleri, TeCe diye alaya aldıkları devletin AB kapısındaki şefaatçileri rolüne pek çabuk ısındılar. Bu rolü büyük bir hazla, bir intikam hazzıyla oynuyorlar....

Türkiye Cumhuriyeti şimdi bu kılavuz kargaların peşine takılmış, belirsiz bir sona doğru büyük bir hızla sürükleniyor.
Elinizdeki kitap işte bu sürüklenişin resmidir.